Zagreb
Zagreb će, nakon brojnih svjetskih metropola, 26. rujna 2015. godine proživjeti svoju prvu Bijelu noć (fr. nuit blanche, u prenesenom značenju neprospavana, besana noć) i tako postati prava umjetnička galerija.
Dođite na Trg maršala Tita 6a u prostorije Ansambla LADO gdje ćete od 18:00h uz predivne zvuke Vokalista LADA sudjelovati u svjetlosnom showu postavljenom od strane francuskog umjetnika Oliviera Claussea pod nazivom Le Champ. Na jednakim udaljenostima i iste visine bit će postavljene žarulje u obliku pravokutnika. Publika će se moći slobodno kretati okolo instalacije, a u dogovoreno vrijeme u odnosu na instalaciju, pjevači LADA će izvoditi duhovnu vokalnu glazbu, čime će instalacija dobiti nov i drugačiji sadržaj i značenje.
18:00 h / 19:00 h - Vokalisti Ansambla LADO
U isto će vrijeme u Hrvatskoj akademiji znanosti i umjetnosti, plesačica-pjevačica Ansambla LADO Kristina Opačić Vrućina izvesti skladbu Oj Sončece.
18:30 h / 19:30 h / 20:00 h - vokalna izvedba Kristine Opačić Vrućina, plesačice-pjevačice Ansambla LADO
Želimo vam svima čaroban noćni rendez-vous i vidimo se u Ladu!
Program događanja na Dan otvorenog trga 26. rujna 2015.
16,00 -16,30 sati - ŠKOLA ZA KLASIČNI BALET – zapadna tratina (prema MUO)
16,40 -16,55 sati - OPERA NA TRGU – ispred HNK
G. Verdi Rigoletto, arija Vojvode od Mantove (La donna e mobile), izvodi Stjepan Franetović
Puccini La Bohème, arija Mimi (Donde lieta) izvodi Tamara Franetović Felbinger
G. Bizet Carmen (Habanera) izvodi Dubravka Šeparović Mušović
G. Puccini Turandot, arija Calafa (Nessun dorma) izvodi Stjepan Franetović
INTERMEZZO – GLUMCI HNK
17,00 -17,40 sati Gudački kvartet orkestra HNK – istočna tratina
Kvartet: Vlatka Peljhan, Tin Matijević, Magda Skaramuca, Petra Kusan
A. Mozart Gudački kvartet u D-duru KV575, (Allegretto i Andante)
Borodin Gudački kvartet br.2, Notturno
Solisti: Mia Domaćina, Tena Lebarić, Alen Ruško
Program: W. A. Mozart Don Giovanni, duet Don Giovannija i Zerline (La ci darem la mano)
Ch. W. Gluck Orfej i Euridika, arija Orfeja (Che faro senza Euridice)
W.A. Mozart Figarov pir, arija Susanne (Deh vieni non tardar)
17,00 sati - Radionica zlatoveza – istočna tratina ( ispred HŠM-a)
Ženska opća gimnazija Družbe sestara milosrdnica s pravom javnosti iz Zagreba
17,45 – 18,15 sati
IRIS BROSCH vs. OPERA HNK (Zdenac života)
AGEISM: PRIJENOS – prvi dio
G.Puccini Gianni Schicchi, arija Laurette (O mio babbino caro) Izvodi Ivana Lazar
G.Puccini La Bohème, arija Rodolfa (Che gelida manina) izvodi Stjepan Franetović
18,00 sati - Radionica stripa – istočni travnjak, ispred HŠM-a Studio Tanay
18,15 – 18,55 sati - Koncert Puhačkog kvinteta SIRIUS studenata Muzičke akademije istočni travnjak
Program: Boris Papandopulo, Claude-Paul Taffanel, Franzi Danzi
19,00 sati - Radionica: ženski ručni rad – vezenje križićima, Hrvatski školski muzej, istočni travnjak
19,10 – 19,30 sati
IRIS BROSCH vs. OPERA HNK ( Zdenac života)
AGEISM: MUDROST-2 dio
G.Puccini La Bohème, arija Musette (Quando me’n vo’) izvodi Ivana Lazar
C. Saint-Saens Samson i Dalila, arija Dalile (Mon coeur) izvodi Dubravka Šeparović Mušović
19,40 – 20,00 sati
Pijanistički nastup ANDREJA VESELA – zapadna tratina
Chopin Poloneza u A-duru op. 40, br. 1
Liszt Transcendentalna etida br. 2 u a-molu
Debussy Pour les octaves, Etida br. 5
Rahmanjinov Etida slika op. 33, br. 7 u Es-duru
20,00 -20,30 sati
Nastup ZAGREBAČKE FILHARMONIJE – ispred Muzičke akademije
Dirigent:Veton Marevci
B. Bersa Idila
Chaminade Concertino za flautu, op. 107
Sorkočević Simfonija u D-duru
Solistica na flauti Marta Sesar
20,40 – 21,00 sat - ZVUČNI PERFORMANS - Alen i Nenad Sinkauz, Vedran Petrnel i Nenad Kovačić
21,05 – 21,30 sati
IRIS BROSCH VS. OPERA HNK
AGEISM – NEPOZNATO, 3. dio
G.Bizet Carmen (Seguidilla) izvodi Dubravka Šeparović Mušović
W. A. Mozart Don Giovanni, arija Don Giovannija i Zerline (La ci darem la mano) izvode Tamara Franetović Felbinger i Ljubo Puškarić
21,30 – 21,40 sati
PERFORMANS DRAME HNK – ispred zgrade HNK
IRIS BROSCH -fotografija
22,10 – 22,25 sati - ZVUČNI PERFORMANS 2 - Alen i Nenad Sinkauz, Vedran Petrnel i Nenad Kovačić
22,45 – 23,15 sati - Ivan Lušičić Liik 3 D mapping (pročelje zgrade HNK) - nakon petominutnoga mapping, počinje interaktivna instalacija u kojoj publika putem senzora upravlja projekcijom
23,30 -23,45 sati - BALET HNK - Nastup članica Baleta HNK u Zagrebu - Ryan Teague Cascades
23,45 – 00,00 sati - ZVUČNI PERFORMANS 3 - Alen i Nenad Sinkauz, Vedran Petrnel i Nenad Kovačić
00,00 – 00,30 sati - Ivan Lušičić Liik: 3 D mapping ( pročelje HNK)
00,30 – 1,30 sati DJ
MUZIČKA AKADEMIJA
16,00 - 21,00 sat
Izložba diskografskih izdanja Cantusa i Croatia Recordsa / projekcije glazbeno-scenskih djela u produkciji Muzičke akademije – dvorana na 1.katu
Raspored koncertnih zbivanja:
16,00 sati – Nikola Cerovečki, orgulje – dvorana 439 (4.kat) - na programu A. Motovunjanin, G. Frescobaldi, J. P. Sweelinck, J. S. Bach
16,45 sati – Gudački kvartet Papandopulo – dvorana 439 (4.kat) - na programu L. van Beethoven
17,30 sati – Franjo Bilić, čembalo – dvorana 439 (4.kat) - na programu A. Knešaurek, A. Forqueray
18,15 sati – Tea Kulaš, orgulje – dvorana 439 (4.kat) - na program J. B. J. Cabanilles, H. Mulet, K. Odak, P. Eben
19,00 sati – Kvartet flauta Enigma – dvorana 439 (4.kat) - na program: F. Mendelssohn Bartholdy, A. Reicha, E. Elgar, C. McMichael
MUZEJ ZA UMJETNOST I OBRT
Najava izložbe Arhitektura i performans: grafike iz Kabineta Luja XIV. u fundusu MUO
17,00 – 24,00 sata
Ispred Muzeja za umjetnost i obrt od 17 do 20 sati – kreativna radionica Grafika za uspomenu namijenjena svim uzrastima. Izrada grafika uz pomoć kreativnih snaga Muzeja za umjetnost i obrt.
od 17,00 sati, svaki puni sat - Dvorana baroka stalnog postava MUO – tematska vodstva kostimiranih kustosica kroz razdoblje baroka
HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE U ZAGREBU
23,00 – 02,00 sata - TAJNA POVIJEST HNK – Noćni obilasci zgrade pod vodstvom glumaca
HRVATSKI ŠKOLSKI MUZEJ
Replika učionice 19. stoljeća – postavljene replike školskih klupa, kostimirana učiteljica/voditeljica, istočna tratina, ispred HŠM-a
17 sati radionica zlatoveza Ženske opće gimnazije Družbe sestara milosrdnica s pravom javnosti iz Zagreba, ispred HŠM-a (tratina, HNK)
18,00 sati radionica stripa, Studio Tanay, ispred HŠM-a (tratina, HNK)
19,00 sati radionica ženski ručni rad – vezenje križićem, HŠM, ispred HŠM-a (tratina, HNK)
19,00 sati stručno vodstvo po stalnom postavu, 1. kat
20,30 sati predavanje Udruge Titanic 100, dvorana – prizemlje
22,00 sata stručno vodstvo po stalnom postavu, 1. kat
17,00 – 24,00 sata, stalni postav, 1. kat
17,00 – 24,00 sata izložba Udruge Titanic 100, dvorana – prizemlje
17,00 – 24,00 sata, izložba PRO DEO ET PATRIA, Ženske opće gimnazije Družbe sestara milosrdnica s pravom javnosti, Zagreb, u programu Neka škola započne i završi u Školskom muzeju, 1. kat
17,00 – 24,00 sata, projekcija filma Noć u školskom muzeju, učenika foto video grupe OŠ Josipa Jurja Strossmayera, mentorica dr. art. Ivona Biočić Mandić
U slučaju kiše program će se odvijati u prostorima Hrvatskoga školskog muzeja
ANSAMBL NARODNIH PLESOVA I PJESAMA HRVATSKE LADO
16:00 – 24,00 sata Le champ (Olivier Clausse) vs. LADO
18:00 / 19:00 Vokalisti Ansambla LADO
Svjetlosna instalacija: Na jednakim udaljenostima, iste visine, kao da ih je posadio Čovjek, postavljene žarulje u obliku pravokutnika. Publika se slobodno kreće okolo instalacije, u dogovoreno vrijeme u odnosu na instalaciju, pjevači LADA izvode duhovnu vokalnu glazbu, čime instalaciji daju nov i drugačiji sadržaj i značenje.
AKADEMIJA DRAMSKE UMJETNOSTI
B. P. Molière Mizantrop (režija: Vedran Hleb, diplomski ispit, 2. godina m.a. kazališne režije)
Lokacija
Ansambl LADO i HAZU
Trg Republike Hrvatske 6a, 10000 Zagreb, Hrvatska
OIB: 28251263363
MB: 3213862
Tel: +385 1 4828 472, 4828 473; Fax: +385 1 48 28 474
E-mail: lado@lado.hr
IBAN: HR6123600001101270924, Zagrebačka banka